• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
V. ULUSLARARASI KATILIMLI EĞİTİM DENETİMİ KONGRESİ ORTAK PROTOKOLÜ İMZALANDI

alt

Sendikamızca her yıl bir üniversite ile birlikte düzenlenen Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi’nin beşincisinin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılması  IV. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi sonunda  kararlaştırılmıştı. Konuyla ilgili Genel Başkanımız Mehmet PINARDAĞ, Genel Sekreterimiz Nermin TAŞCIOĞLU ve Mali İşler Sekreterimiz Yusuf Ziya ACUN tarafınfan Kahramanmaraşta yapılan iki günlük görüşmeler sonunda KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN’la birlikte V. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi ortak protokolü imzalandı.

Ana teması “Eğitim ve Eğitim Denetiminde Yeni Paradigmalar” olan V. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresinin 20-22 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Kongreye Türkiye’nin değişik üniversitelerinden ve kurumlarından 300 civarında bilim adamı ve araştırmacının katılacağı ve eğitim sistemlerindeki gelişmeleri, öğretmen, yönetici, eğitim denetmeni ve öğrencilerin beklenti ve sorunları ile eğitim denetimindeki yeni paradigmaları konu alan araştırmaların bildiri olarak sunulacağı düşünülmektedir.

Genel Başkanımız Mehmet PINARDAĞ V.Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresinin Kahramanmaraş’ta düzenlenmesinin Kahramanmaraş’ın gizli bir hazine olarak bu tür toplantılarla daha fazla bilinir hale geleceğini belirtti. PINARDAĞ konuşmasına şöyle devam etti: “Sendikamız ve Üniversitelerimiz öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi tüm akademik çevrelerde ve kurumlarda dikkatle izlenmektedir. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresinin ülkemizde eğitim denetimi üzerine yapılan tek kongre olması, eğitim denetimi alt sisteminin gerçek işlevini ve önemini ortaya koyması bakımından önemli bir misyon üstlendiği düşünülmektedir. 2012 yılında dördüncüsünü Muğla Üniversitesi ile işbirliği yaparak düzenlediğimiz kongrenin 2013 yılında beşincisini KSÜ işbirliği ile yapmamızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Kahramanmaraş kentine geldik ve gördük ki ve üniversiteniz kongreyi nitelikli bir şekilde düzenleyebilecek imkânlara sahiptir. Kahramanmaraş Valisi, Belediye başkanı ve Üniversite Rektörü ve il yöneticilerinin konuya çok duyarlı olduklarını, hassaten Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN’ın ve akademisyen arkadaşlarının kongreyi talep etmelerinden beri olan gayretlerinin her türlü takdirin üzerinde olduğunu gördüm. Kahramanmaraş’ın tüm güzelliklere layık olduğuna ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Eğitim Fakültesi’nin de bu kongreyi layıkıyla gerçekleştireceğine inanıyorum ”dedi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN da V. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi’ni en disiplinli ve düzenli bir şekilde Üniversitelerinde gerçekleştireceklerine inandıklarını belirtti. Prof. Can protokol töreninde şunları söyledi: Üniversitemize geleli henüz dokuz ay oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan hocamız ve diğer rektör yardımcısı hocalarımın açık destekleriyle ilaveten Fakültemizdeki gayretli akademisyenler, idari personel ve öğrencilerimizle birlikte hem bu Kongreyi hem de daha büyük faaliyetleri başarıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Kahramanmaraş’ta düzenlenecek bu kongredeki bilimsel çalışmaların hem eğitim sistemimize bu çerçevede Kahramanmaraş’ın eğitim ve öğretimine, hem de öğretmen ve yöneticilerimizin meslek bilgisi ve heyecanlarının artmasına büyük katkılar getireceğine inanıyorum. Bu amaçla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğretim elemanlarından, lisansüstü öğretimde bulunan öğrencilerimizden ayrıca uygulamanın içerisinde bulunan ve önemli tecrübeleri bulunan eğitim yöneticilerimizden, eğitim denetmenlerimizden ve öğretmenlerimizden kongre için bildiriler hazırlayarak destek olmalarını bekliyoruz. V. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi’nin Kahramanmaraş’ımıza, Üniversitemize ve eğitim sistemimize güzellikler getirmesini diliyorum.”dedi.Yukarı Geri Ana Sayfa