• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
Tem-Sen’in 18’inci Kuruluş Günü Erzurum’da kutlandı

 

Tem-Sen’in 18’inci Kuruluş Yıldönümü, Merkez Yönetim Kurulunun Erzurum İl Temsilciliğiyle birlikte yaptığı bir programla Erzurum’da kutlandı. Kutlamaya Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Eğitim Müfettişleri Başkanı Muhsin OKUMUŞOĞLU ve Eğitim Müfettişleri, Ardahan Eğitim Müfettişleri Başkanı Mahmut Dirican ve Eğitim Müfettişleri, Erzurum’da hizmetiçi eğitimde bulunan yaklaşık 350 eğitim müfettiş yardımcısı katıldı. Bakanlığımızdan İlköğretim Genel Müdürü İbrahim ER, Personel Genel Müdür Yardımcısı Bekir Erdoğan ve Daire Başkanı Selim Mutlu, TODAİE Öğretim Grevlisi Nihat Aytürk, Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü, yardımcıları ile görevli olan hocalar ve kursiyerler katıldılar.

Kutlama programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Arkasından kutlamaya ev sahipliği yapan Erzurum Eğitim Müfettişleri Başkanı ve Tem-Sen İl Temsilcisi Muhsin Okumuşoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasında TEM-SEN’in sadece hak arayan bir sendika olmadığını, eğitim alanında, bilimsel alanda, sanatsal ve sosyal alanda çalışmalar yaparak eğitim müfettişlerini geliştirmeye ve kaliteli bir denetim sistemi oluşturmaya çalıştığını ifade etti. Okumuşoğlu’nun konuşmasından sonra Eğitim Müfettiş Yardımcılarını temsilen konuşan Faik Benli, eğitim sürecinde derslere giren hocalara, hizmetiçi eğitim enstitüsünün yöneticilerine ve çalışanlarına ve TEM-SEN yöneticilerine kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. Bakanlıktan beklentilerini sıralayan Faik Benli, hizmetiçi eğitim kursunun daha iyi planlanabileceğini, artıları ve eksileriyle kurstan faydalandıklarını belirtti.

TEM-SEN’in 18’inci kuruluş yıldönümünde konuşan Genel Başkan Mehmet Pınardağ, Tem-Sen’i 1992 yılında Ankara’da 12 arkadaşıyla kurduklarını, bugün gelinen noktada eğitim müfettişlerinin birliğinin tek adresi olduğunu, kuruluşundan beri birçok sorunu çözdüğünü, çözülemeyen iki sorunun çözümü için düğmeye basıldığını, bunlardan birinin diğer müfettişlerde olan tazminatların alınması ve diğerinin merkeze bağlı bir teftiş sisteminin kurulması olduğunu, sendikanın her görüş ve düşünceden üyelerden oluştuğunu, çokluk içinde birliği sağlayarak örnek sendikacılık yapıldığını, sendikal mücadelenin siyasal, hukuksal ve bilimsel olmak üzere üç saç ayağı üzerine oturtulduğunu dile getirdi.

İlköğretim Genel Müdürü Sayın İbrahim ER, kutlamaya ikinci kez katıldığını, birlikte güzel çalışmalar yapıldığına tanık olduğunu, birlikte ve doğru mücadele ile sonuç alınabileceğini vurguladı. Müfettişlerin öğretmene davranışlarında adalet duygusunu zedelememeleri gerektiğini, önemli olanın öğrenci olduğunu, öğretmene yapılan yardımın aslında öğrenciye yapıldığını, bunun için kaliteli hizmet üretilmesini önemsediklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından eğitim müfettiş yardımcılarının Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü ve yemekhanede çalışan personel için hazırlattıkları plaketler verildi.

Program Erzurum oyun ekibinin gösterisiyle devam etti. Halk müziğinin güzel örneklerinden bir demet sunan müzik grubu salonda bulunan eğitim müfettişlerini coşturdu. Konferans salonunda oyun pisti olmamasına rağmen eğitim müfettişleri yöresel müziklerle hünerlerini gösterdiler. Çekilen halaylar tam bir kaynaşmanın sergilenmesini sağladı.

Erzurum Hizmetiçi eğitimde bulunan ve TEM-SEN’e üye olan müfettişlerin rozetleri takıldı.

TEM-SEN’ in 18’inci Kuruluş Günü kutlamaları, mesleğe yeni adım atan genç müfettişlerle unutulmaz anlar oluşturdu. İyi ki varsın TEM-SEN…


 

 

 Yukarı Geri Ana Sayfa