• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
SENDİKAMIZDA YENİ BİR DÖNEM

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

 

Sendikamızın Dördüncü Olağan Genel Kurulu, 19-20 Mart 2011 tarihlerinde Başkent Öğretmenevinde yapılarak sonuçlandırılmıştır. Genel Kurulumuz, eğitim sektörünün kurmaylarına yakışır olgunlukta geçmiş, yeni bir anlayış, yeni bir yaklaşım ve bakış açısı ile yarınlara hazırlık kararları almıştır. Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurullarında değişiklikler olmuş, yeni arkadaşlarımız göreve getirilmişlerdir.  Erzurum Eğitim Müfettişi Sayın Nermin TAŞCIOĞLU, Yönetim kuruluna, Sayın Vedat ÖZÇELİK, Sayın Sadettin YILMAZ, Sayın Ali SERENÇELİK Denetleme Kuruluna, Sayın Ergül DOĞRU, Sayın Harun TOPALOĞLU ve Sayın Rahmi ÜNAL Disiplin Kuruluna seçilmişlerdir. Kendilerine başarılar diliyoruz. Yeniden oluşan kurullarımızın ahenk içinde, belirlenmiş ortak hedefe kilitlenerek yeni başarılara imza atacaklarından şüphe edilemez. Kurullarımızda görev almış olup, bayrak yarışında yeni seçilen meslektaşlarımıza gururla taşıdıkları Bayrağı devreden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Merkez Yönetim Kurulundan Genel Sekreter Sayın Emine BOZKURT,  Denetleme Kurulundan Sayın Alim BAŞARAN, Sayın Ali BİLİK ve Sayın Fethi TURAN, Disiplin Kurulundan Sayın Necati CERRAH, Sayın Demir KURTBEYOĞLU ve Sayın Vedat YILDIRM isimleri/hizmetleri Tem-Sen kayıtlarına geçmiş ve meslektaşlarımızın gönüllerine yazılmıştır. Katkıları, çabaları ve elde edilen kazanımlardaki rolleri asla unutulmayacaktır. Katkıları bundan sonra da devam edecektir. Eğitim Müfettişliğinden istifa ederek Ülkeye hizmet etmek üzere milletvekili aday adayı olarak yola çıkan başta Sendikamız Genel Sekreteri Sayın Emine BOZKURT olmak üzere değerli meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Meslektaşlarımızın TBMM’de daha çok olması bizi gururlandırır, mutlu eder. Bu maksatla bütün meslektaşlarımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.

Gerek geçmişte, gerekse bugün mesleğimizin içinden nice değerli insanlar yetişmiş ve tarihteki yerlerini almışlardır. Camiamızın bugün en yakından tanıdığı içimizden biri olan Sayın İbrahim ER’in MEB İlköğretim Genel Müdürü olarak yaptığı başarılı çalışmaları yakinen biliyoruz. Danıştay Birinci Daire Üyesi olarak da nice başarılara imza atacağına inanıyor ve yürekten destekliyoruz. 

Değerli Meslektaşlarım,

Önümüzde duran en önemli işimiz bellidir. Ülkemiz eğitim sisteminin alt sitemi olan denetim sisteminin yapılanmasında yaşanan sorunların ortadan kaldırılması, yeniden yapılanması hizmetin gereği olarak kaçınılmaz boyuttadır. Bu sorun ancak ve ancak eğitim müfettişlerinin merkeze bağlanarak, ülke düzeyinde belirlenecek yaklaşık 20 kadar Çalışma Merkezlerinde istihdam edilmesi ile çözülebilir. Ancak böyle bir düzenleme ile; branşında rehberlik ve denetim hizmeti verilebilir, Eğitim müfettişlerinin eş, eğitim ve sağlık mazeretleri ortadan kalkabilir, özlük ve statüleri diğer devlet denetim elemanları ile eşitlenmiş olur. Bu maksatla 22.03.2011 tarihinde Başbakanlık Devlet Personel Başkanı Sayın Mehmet TEKİNARSLAN, Yönetim Kurulumuzca ziyaret edilmiş, kendilerine bilgi ve belge sunulmuştur. Meslektaşlarımızın bu hedefe ulaşma konusunda tüm güçlerini bizimle birleştirerek kısa zamanda amacımıza ulaşmamıza destek olmalarını bekliyoruz. Kesinlikle inanıyoruz ki, eğitim müfettişleri birlikte hareket ettiklerinde başaramayacağı bir iş olamaz.

Sendikamıza üye olmamış ya da herhangi bir nedenle ayrılmış olan tüm meslektaşlarımıza sesleniyorum! Kendi öz be öz yuvanıza dönünüz. Geleceğimiz ortaktır ve sadece bizlerin çabaları ile kazanılır. Her türlü özel/kişisel nedenleri bir tarafa bırakmayı ve geleceğimizi birlikte inşa etmeyi öneriyorum.

Bu vesile ile sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bir olalım, iri olalım, diri olalım.

 

                                                                                                        Mehmet PINARDAĞ

                                                                                                              Genel BaşkanYukarı Geri Ana Sayfa