• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
MESLEKTAŞLARIMIZA YÜKSEK LİSANS

 

 

 

alt

Sendikamızın Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesiyle birlikte düzenleyeceği  V. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi ortak protokolünün imzalanması için Kahramanmaraş’a giden Merkez Yönetim Kurulumuzca   Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Niyazi CAN ile yaptığı görüşmede;

Eğitim Denetmenlerinin uygulama alanında engin tecrübelerinin olduğunu, bu tecrübelerinden üniversite olarak faydalanılabileceklerini, üniversitenin de Eğitim Denetmenlerine teorik olarak fayda sağlayabileceğini ifade ederek uygulayıcı ve kuramcıların bir araya gelerek yakınlaşması, kuram- uygulama işbirliğinin güçlenmesini sağlamak, eğitim ve  eğitim denetiminin geleceğine ışık tutmak amacıyla eğitim yönetimi alanında  yüksek lisans ve doktora imkanlarından Eğitim Denetmenlerimizin yararlanması için pogram açılmasını  talep ettik.

Bu çabalarımız sonucunda ;

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi ABD Tezsiz Yüksek Lisans Programına 2012-2013 öğretim yılı bahar döneminde eğitim denetmenlerine özel ayrılan kontenjana  Kahramanmaraş ve civar İllerimizde  görev yapan 23 eğitim denetmeni başvurmuş ve başvuran adayların tamamı programa kabul edilmiştir. Üniversite Senatosunun  kararı gereğince Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına öğrenci alımlarında ALES şartı kaldırılmış olup, yüksek lisans programına öğrenci kabulünde sadece adayların bitirmiş oldukları lisans programlarının transkriptlerinde yer alan not ortalamaları dikkate alınmıştır.  Söz konusu yüksek lisans programı KSÜ’nün akademik takvimine uygun olarak 18.02.2013 tarihinde başlayacaktır.

Bu sayede Sendikamızın eğitim ve  eğitim denetiminin geleceğine ışık tutan tüm Eğitim Denetmenlerinin en az yüksek lisanslı olmasının sağlanması yönündeki hedefinin gerçekleştirilmesinin ilk adımı Kahramanmaraş İlinde  görev yapan tüm meslektaşlarımız yüksek lisans eğitimi almalarının sağlanmasıyla atılmış oldu.

Diğer İllerimizde de aynı uygulamanın olması amacıyla  Eğitim Fakülteleriyle görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bununla birlikte Eğitim Denetmenleri Başkanları, İl Temsilcilerimiz ve meslektaşlarımızın kendi İllerindeki Eğitim Fakültelerinin yetkilileri ile görüşerek Eğitim Denetmenlerinin yüksek lisans ve doktora yapabilmeleri için gerekli programların açılması için talepte bulunmaları gerekmektedir. Bu talepler Sendikamız girişimlerine olumlu katkı sağlayarak hedefimizin gerçekleşmesine destek olacaktır.

Eğitim Denetmenlerine yüksek lisans eğitimi imkanı veren KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN,  öğretim üyeleri ve bir dönem meslektaşlarımız olan Yrd. Doç. Dr. Mahmut SAĞIR ile Yrd. Doç. Dr. İzzet DÖŞ’e, Kahramanmaraş İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet GÜLER’e,  İl Temsilcimiz Zülküf DARCAN’a ve yüksek lisans yapmak için başvuran meslektaşlarımıza  teşekkürlerimizi sunuyoruz.Yukarı Geri Ana Sayfa