• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
IV. ULUSLARARASI KATILIMLI EĞİTİM DENETİMİ KONGRESİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bu yıl Muğla Üniversitesi işbirliği ile düzenlediğimiz IV. ULUSLARARASI KATILIMLI EĞİTİM DENETİMİ KONGRESİ 31 Mayıs- 02 Haziran 2012 tarihleri arasında Muğla’da başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Muğla Üniversitesi işbirliğinde başarıyla gerçekleştirdiğimiz kongremizle uygulayıcı ve kuramcıların bir araya gelerek yakınlaşması, kuram- uygulama işbirliğinin güçlenmesi sağlanmış, eğitim denetiminin geleceğine ışık tutulmuştur.


TEM-SEN olarak akademik faaliyetler alanında bir başarıya daha imza atmış olmak,  onur ve gurur duymamıza vesile olmuş, gücümüze güç katmıştır.

3 gün süren IV. ULUSLARARASI KATILIMLI EĞİTİM DENETİMİ KONGRESİ’nde:


Genel Başkanımız Mehmet PINARDAĞ kongre başkanı olarak yaptığı açış konuşmasında Eğitim Denetim sisteminin sorunlarına değinerek bu sorunların çözümünde, eğitim denetimi alanının gelişmesinde, süreç ve sonuçların paylaşılması açısından yol gösterici ve katkı sağlayıcılığıyla önemli bir bilimsel etkinlik platformu oluşturan Eğitim Denetimi Kongresi’nin önemini vurgulamıştır.


Çağrılı Konuşmacı  Dr.Pasi REINIKAINEN tarafından Eğitim Denetiminde Finlandiya Yaklaşımı konulu  sunum yapılmıştır.

İki Panel gerçekleştirilmiştir.


Prof. Dr. Yüksel KAVAK başkanlığında,  Eğitim-İş Genel Başkanı Veli DEMİR, Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri  Ahmet ÖZER ,  Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve EYUDER  Başkanı Adem ÇİLEK’  in katıldığı birinci panelde panelistler Eğitim Sisteminin Yeniden Yapılanması, Güncel Sorunlar Ve Yönelimler ile ilgili  görüş ve düşüncelerini  dile getirmişlerdir.


Prof. Dr. Ahmet DUMAN başkanlığında, YÖK Üyesi Prof.Dr. Mehmet ŞİŞMAN, Prof. Dr. Hüseyin BAŞAR, Prof. Dr.  Fevzi ULUĞ ve Meb Temsilcisi İç Denetim Birim Başkan Yardımcısı Durmuş GÖKMEN’in katıldığı ikinci panelde panelistler Eğitim Yönetimi ve Denetiminde Yeni Eğilimler ile  ilgili görüş ve düşüncelerini  dile getirmişlerdir.


Prof. Dr.  Kemal GÜÇLÜOL’un katıldığı bir Söyleşi gerçekleştirilmiş, Denetimde Rehberlik ve Eğitim Denetimini Sisteminin Yeniden Yapılanması Sorunlar Ve Çözümler konulu iki Çalıştay düzenlenmiştir.

Biri Yunanistan’dan gelen uzman tarafından olmak üzere 76 bildiri sunulmuştur.


Prof. Dr.  Fevzi ULUĞ başkanlığında Kongre Başkanı Genel Başkanımız Mehmet PINARDAĞ, Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet DUMAN, Prof. Dr. Erdal TOPRAKÇI ve Yrd.Doç.Dr. Murat Gürkan GÜLCAN’ın konuşmacı olarak katıldığı kongre değerlendirme paneli  ve kapanış toplantısı yapılmıştır.


5. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi  Kongresi’nin Sendikamız ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliğinde yapılması kararlaştırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 Yukarı Geri Ana Sayfa