• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
İL EĞİTİM DENETMEN YARDIMCILARIMIZLA SENDİKAMIZIN YETERLİLİK SINAVI ÖNCESİ GELENEKSEL MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTUK.

alt

29.12.2012 tarihinde Merkez Yönetim Kurulumuz ve İllerimizden yeterlilik sınavı için gelen İl Eğitim Denetmen Yardımcıları, sendikamızın yeterlilik sınavı öncesi geleneksel  moral yemeğinde  bir araya geldiler. Yemeğin ardından  meslektaşlarımıza hitaben Sendika Başkanımız Sayın Mehmet PINARDAĞ yaptığı konuşmada  şunları söylemiştir. 

 Değerli meslektaşlarımız, her biriniz şuana kadar bilgi, beceri ve tecrübeleriyle gerek yaptıkları mesleki çalışmalarla gerekse tutum ve davranışlarıyla zaten İl Eğitim Denetmeni olarak mesleğimizi layıkıyla / başarıyla yapabileceğinizi  çoktan ispatlamış durumdasınız. Bu nedenle yapılacak sınavda hepinizin başarılı olacağından eminim.

Türk Milli Eğitimine katkı ve kalite sağlayacak en iyi denetim sisteminin oluşturulması için Sendikamız kurulduğu günden bu güne büyük mücadeleler vermiştir.

Sendikamız; MEB de denetim birimlerinin merkeze bağlı bir çatı altında birleştirilmesi için TBMM , Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde aralıksız bir çok girişimlerde bulunmuş,  TBMM’ndeki  tüm siyasi partilerin desteğiyle 5984 Sayılı Kanunun çıkmasına neden olmuş, bu sayede  meslektaşlarımızın tüm devlet denetim elemanlarının yer aldığı GİH. 1 Sayılı Cetvelin g Bendinde yer almasını, ek göstergelerin eşitlenmesini ve yıllardır bu mesleğe en çok yakışan eğitim müfettişliği unvanının elde edilmesini sağlamıştır.

Ancak hiç vazgeçmediğimiz hatta 17. Eğitim Şurasında karara dönüşmesini sağladığımız “İlköğretim müfettişliği “Eğitim Müfettişliği” adı altında Bakanlık merkez teşkilatına bağlanarak yeniden yapılandırılmalıdır. Yeni düzenleme doğrultusunda “Eğitim Müfettişleri” yeni oluşturulacak çalışma merkezlerinde/bölgelerinde görevlendirilmeli, kendi içerisinde rehberlik ve denetim, soruşturma, okul öncesi ve özel eğitim gibi alanlarda uzmanlaşmalıdır. “ şeklindeki  görüşümüzün gerçekleşmesi için yıllarca verdiğimiz mücadelede sonuca henüz ulaşmış değiliz.

Meslektaşlarımızdan, hak, hukuk ve bilimsel temelli  çalışma anlayışımızdan aldığımız güçle bu amacımıza ulaşmak için mücadelemiz devam edecek, yaptığımız mücadeleden bizi hiçbir güç asla vazgeçiremeyecektir.

MEB Denetim Sisteminin Yeniden Yapılandırılması için hazırladığımız  model üzerinde  Sayın Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ile 19 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlattığımız çalışma belli bir aşamaya gelmiştir. Bu çalışmanın konusu MEB Denetim Sisteminde Yeniden Yapılanma modelini belirlemektir.

Sayın Bakan Ömer DİNÇER ile yaptığımız 28.12.2012 tarihli görüşmemizde de denetim sisteminin tüm sorunları yeniden ele alınarak tartışılmıştır. Bu görüşmede, Sayın Bakanın “Denetim sorunlarının çözülmesi için denetimin yeniden yapılanması  çalışmasını başlatık ancak, 4+4+4 sisteminin uygulamaya geçirilmesi için yoğun mesai harcadığımızdan  yapılanma çalışmalarına   ara verilmek zorunda kalındı, bu konudaki çalışmaları yeniden başlatarak yapılandırmayı gerçekleştireceğim” şeklindeki sözleri  bu sürecin devam ettiğinin ve sonuçlandırılacağının  en önemli göstergesi olduğunu düşünüyoruz.

Ülkemiz eğitiminde kaliteyi yakalamak için  merkeze bağlı tek çatı altında toplanmış etkin, verimli ve saygın bir denetim sistemi kuruluncaya kadar mücadeleye devam konusunda siz genç meslektaşlarımıza büyük görevler düşmektedir.

Sizlere güveniyor, tekrar yarınki sınavda hepinizin en iyi başarıyı elde etmenizi dileyerek en içten sevgilerimi sunuyorum.Yukarı Geri Ana Sayfa