• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
BİRLİK ÇAĞRISI

alt

Sendika tarihimize ilk kadın Genel Başkan olarak adını yazdıran Genel Başkanımız Nermin TAŞCIOĞLU Birlik Çağrısında bulunarak yaptığı açıklamada; 

“Değerli meslektaşlarımız,

12-13 Nisan 2014 tarihinde yapılan Genel Kurulumuza katılan delegelerimizin gösterdiği olgunluk, anlamak ve anlatmak iradesinin egemen olduğu ortamda demokratik bir şekilde gerçekleştirilen seçimlerle yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulumuz sizlerin tevdii ettiği görevlerine başlamışlardır.

Seçkin delegelerimizin teveccühlerine mazhar olmanın büyük  sorumluluğunun farkında olarak, mesleğimizin, meslektaşlarımızın ve Ülkemizin geleceği adına tüm gücümüzü kullanarak mücadele edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Türlü zorluklara karşı, uzak yakın demeden sadece meslek aşkı ile Başkentimize koşan delegelerimizin, onurlu duruşları ve onurlu bir gelecek yaratmak için gösterdikleri çabaları her türlü takdirin üzerindedir.

Tarihin her döneminde her örgütün içinde kişisel ikbal kaygılarını aşmış, toplumun geleceğini kendi geleceğinden önemli görmeyi başarmış özgeci, idealist insanların varlığı sayesinde örgütlerin ayakta kalıp mücadelesini sürdürdüğü malumlarınızdır. Başarılı kişi ve örgütleri kıskananlar olduğu gibi bu inanmış güçlü yapıyı yıpratmayı görev edinenler de olacaktır ve bu dahi hayatın içindedir. Bunlara bir önem atfetmenin değerler dünyasında yeri yoktur. Bu yolda niyeti “yapmak” olan her türlü eleştiri, öneri, yaklaşım kabulümüzdür.

Meslektaşlarımızın kendi elleri ile kurup, yaşattıkları TEM-SEN, hiçbir siyasi-ideolojik fark gözetmeden tüm meslektaşlarımızın bir arada bulunduğu ve ortak mücadeleyi başarmış bir sendikadır. Bu güç ve ortaya koyduğu mücadele enerjisi ile Sendikamız, yakın bir gelecekte tüm amaçlarını gerçekleştirecek düzeyde deneyime ve kararlılığa sahiptir.

Meslektaşlarımız şundan emin olmalıdırlar ki, yeniden oluşan kurullarımız, sizlerden aldığı güç ve güvenle, ulusal ve uluslararası gelişim standartlarını hep göz önünde bulundurarak, ülkemiz eğitim ve denetim sistemini gelişmiş ülkelerle koşut düzeyde temsil edecektir. Nitekim bunun somut bir göstergesi olarak Genel Kurulumuzun büyük bir coşku ve oybirliği ile kabul ettiği Avrupa’da 32 Ülke Eğitim Müfettişleri’nin üye olduğu Birlik’e, 33. Ülke olarak, katılım başvurusunu 15 Nisan 2014 tarihi  itibariyle resmen yapmış bulunmaktayız.

Değerli meslektaşlarımız,

Bu duygu ve düşüncelerle Maarif Müfettişi olarak görev yapan, herhangi bir nedenle TEM-SEN dışında kalmış tüm meslektaşlarımızın da özbe öz kendi yuvaları olan, kendileri tarafından kurulan ve yönetilen/yönlendirilen mesleki örgütleri bu çatının altına davet ediyoruz. Hedef yüce, Hedef Sahipleri yüce, mücadele azmi yüce ise, önümüzdeki engellerden aşılamayacak olanı yoktur.

Yeni bir kadro, yeni bir enerji ve yeni bir hizmet  anlayışı ile mücadeleye devam ederken, TEM-SEN’ li meslektaşlarımızın da bu mücadelede aktif rol üstleneceklerine inanıyoruz.

Bugün açıkça ilan ediyoruz ki, üyelerimiz, temsilcilerimiz, delegelerimiz ve Merkez Yönetim Kurulumuzca hiçbir ayırım gözetmeden herkese açık, yakın ve dostane bir politika yürütülecektir. Tüm meslektaşlarımızın görüş ve düşünceleri esas alınacak, birlikteliğin gücü ile hareket edilecek, bu gücün ve kutlu yürüyüşün yükselen akışı durdurulamayacaktır.” dediYukarı Geri Ana Sayfa