• TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
  TEFTİŞ SİSTEMİNİN NUR TOPU GİBİ BİR SORUNU (MU) OLDU
 • BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
  BAKANLIK MAARİF MÛFETTİŞİ ATAMALARI İPTAL
 • 16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
  16. İL TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI
 • XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
  XI. Uluslararası Eğitim Denetim Kongre Programı Yayınlandı
 • MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
  MEB den MÜFETTİŞLİK ATAMALARININ İPTALİNİ İSTEDİK
 • BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
  BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ MÜLAKAT VE ATAMALARI İPTAL EDİLDİ
 • Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
  Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutlarız
 • MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
  MEB BakanYardımcısı Sayın İbrahim ER’e Ziyaret
 • Basında TEM-SEN
  Basında TEM-SEN
 • Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
  Sayın Erkan AKÇAY’ı Ziyaret Ettik
13. İl Temsilciler Kurulumuz Antalya’da Toplandı.

13. İl Temsilciler Kurulumuz 12 Ekim 2016 tarihinde Antalya’da toplandı. Toplantının açış konuşmasında Genel Başkanımız Nermin TAŞCIOĞLU;

” Yurdumuzun dört bir köşesinden gelen değerli temsilcilerimiz, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum.

15 Temmuz gecesi hain bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldık. Hepimiz zor günler geçiriyoruz.

Bizler, vatan ve millete sevdalı, hak ve adalete bağlı olarak, her zaman ve her şartta demokrasiden yana olduk olmaya da devam edeceğiz.

Bu sebeple darbe girişimini destekleyen, yanında olan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyor, cezalandırılacağına da inanıyoruz.

Değerli Temsilcilerimiz,

İlköğretim Müfettişi olarak haklarımız elde edebilmek, Türk Milli Eğitim sisteminde kaliteyi yükseltebilmek için ortak çıkarlar temelinde, ortak hedefler doğrultusunda güçlerimizi birleştirerek kurduğumuz TEM-SEN,  emsali görülmemiş mücadelesiyle Türk Memur Sendikacılığı tarihinde hak ettiği yeri almıştır. Bu örgütün bir ferdi olarak ne kadar gurur duysak azdır.

Hak elde etmek için haklı olmak her zaman yeterli değildir. Sistemsiz, tesadüflere bağlı gelip geçici bireysel talep ve mücadelelerle hak elde edilemez.  Güçlerini birleştirmeksizin hak aramaya kalkışanlar hüsrana uğramaya, aldatılmaya, kullanılmaya, sömürülmeye kaldırılıp atılmaya mahkumdurlar.

İlk kurulduğu günden bu güne dek aralıksız ve hedeften hiç taviz vermeden, yarınların neler getirip götüreceğini iyi hesaplayarak, gösterişten uzak, bilinçli, istikrarlı ve sürekli mücadeleyi prensip edinen Sendikamızın mücadeleleri sonucunda;

Görevlendirme öğretmen iken İlköğretim Müfettişi kadrolarına atandık, 657 sayılı Kanunda yer alan diğer denetim elemanlarının bulunduğu tabloya ismimizi yazdırdık,  3600 ek göstergeyi hak ettik, ast müfettişlikten kurtularak aynı unvan altında tek çatı altında birleştirilen denetim biriminin elemanı olduk. Son bir adım kaldı. O da kuruluş idealimiz olan, meslektaşlarımızın Merkezdeki Bakanlık Teftiş Kurulu’na bağlı Müfettişler olarak ülke çapında belirlenmiş çalışma merkezlerinde görev yapması.

Şimdiye kadar gece gündüz demeden, yılmadan, yorulmadan sabırla olgunlukla çalışarak yan yana durarak omuz omuza vererek meşakkatli yolları aştık, zor denilen işleri başardıysak, yine yan yana durarak omuz omuza vererek kuruluş idealimizdeki hedefe de  birlikte en kısa zamanda ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Ümit sorumluluktur ümitsizlik sorumsuzluk.

Ümit bilimdir, ümitsizlik cehalet.

Değerli Temsilcilerimiz,

Sizlerin ve üyelerimizin Sendikamızla ve izlediği politikalarla özdeşleşen “Sendika benim” ,”sendika bizim” anlayışıyla hareket etmeleri, yürütülen mücadelenin etkisi ve kazanımları açısından çok önemlidir.

Sendikal faaliyetlere kuşku ile bakan, sendikayı kendisinden ayrı bir yapı olarak düşünen,  bireysel çıkar ve menfaatleri için mücadele edilmesini bekleyenlerin, örgütlü mücadeleye katkısı sayısal bir veri olmaktan öteye geçemez.

Sendikalar temsilcileri aracılığıyla ete kemiğe bürünür. Sizler meslektaşlarımızı yakından tanıma ve gözlemleme olanağına sahipsiniz. Sizlerin sabırlı, bilgili, erdemli tutumlarınız sendikal mücadelemizin geleceğine önemli katkıları olacaktır.

Bizler bizi bekleyen her türlü zorluğun farkında olarak bir gelecek hayal ettik. Gerçek adanmışlığın önünde hiçbir engelin de duramadığını gördük.

TEM-SEN ailesi olarak zafer bayrağını kaldıracağız. Size inanıyor, güveniyorum. Bu ailenin bir ferdi olmaktan da gurur duyuyorum. Sizlerin de benimle aynı duyguları yaşadığınıza eminim.

Sevgi ve saygılarımla hepinizi selamlıyorum. ” Dedi.

İl Temsilcilerimizin illerinde yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgilendirmelerin ardından TEM-SEN’ in bundan sonra izleyeceği politijkalar belirlenerek toplantı sona erdi.

img_5328Yukarı Geri Ana Sayfa