• UEDK 2018
  UEDK 2018
 • MEB TEFTİŞ SİSTEMİ RAPORUMUZ
  MEB TEFTİŞ SİSTEMİ RAPORUMUZ
 • KAMUOYUNA DUYURU
  KAMUOYUNA DUYURU
 • CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ
  CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ
 • Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim ER ziyareti
  Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim ER ziyareti
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • GENEL BAŞKANIMIZ NERMİN TAŞCIOĞLU
  GENEL BAŞKANIMIZ NERMİN TAŞCIOĞLU
 • 6. OLAĞAN MERKEZ GENEL KURUL İLANI
  6. OLAĞAN MERKEZ GENEL KURUL İLANI
 • MEB ‘DE BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞLİĞİ ATAMALARI SİL BAŞTAN
  MEB ‘DE BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞLİĞİ ATAMALARI SİL BAŞTAN
 • Genel Başkanımız Nermin TAŞCIOĞLU Kongre Açılışında
  Genel Başkanımız Nermin TAŞCIOĞLU Kongre Açılışında
Türk Eğitim Müfettişleri TEM-SEN İle AB Eğitim Müfettişleri Birliğinde

alt

 Değerli Meslektaşlarımız;

12-13 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen TEM-SEN 5.  Olağan Genel Kurulunda alınan karar gereği 31 Avrupa ülke Eğitim Müfettişlerinin üyesi olduğu SICI (The Standing  International  Conferrence of  Inspectorates)’e 32.ülke olarak 22.04.2014 tarihi itibarıyla resmen katılmış  bulunuyoruz. 

Katılım Belgesi, 18-20 Haziran 2014 tarihlerin arasında  İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz VI. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresinde SICI Hollanda temsilcisi Gonnie Van Amelsvoort tarafından  Genel Başkanımız Nermin TAŞCIOĞLU’na  takdim edilmiştir.

alt

Ülkemizin yarım asırdan fazla bir süredir beklediği AB üyeliği sürecinde  TEM-SEN Eğitim ve Denetim Sisteminde  uyum sürecini başlatmıştır.

Eğitim Müfettişlerince  kurulan TEM-SEN tarafından uygulanan tarafsız politika ve yapılan aralıksız çalışmalarla mesleki alanda yaşanan sorunlar, çelişkiler siyasi ve bürokratik konumlarda ısrarla, sürekli dile getirilmiştir.

Düzenlenen paneller, sempozyumlar, çalıştaylar yanında periyodik olarak  sürdürülen Uluslararası Eğitim ve Denetim Kongreler ile yaşanan haksızlıklar ve çelişkilere karşı bilimsel başkaldırı gerçekleştirilmiştir. Hem ülkemiz gerçekleri/gelenekleri çerçevesinde, hem de evrensel boyutlu sunumları karşısında  Milli Eğitim Bakanlığı Denetim sistemi sarsılmış, yeniden yapılandırma zorunlu hale gelmiş, değişim gerçekleşmiştir.  Gelişmeler bunlarla sınırlı kalmamış Uluslararası katılımlı kongrelerin önemli bir getirisi de uluslararası bir örgüte üyelik olmuştur. 

alt

          alt

SICI (The Standing  International  Conferrence of  Inspectorates)’ya üyelikle;

MEB Denetim Sistemi ve işleyişi zaman içinde yeni  bir mercek altı süreci daha yaşayacaktır. Belli bir süre içinde de sistem uluslararası standartlara uygun, etkin ve verimli hale gelecektir.

Üye ülke müfettişleri organize olarak karşılıklı ziyaretlerle inceleme araştırma imkanı bulacak ve ciddi etkileşim meydana gelecektir. Bu arada ülkemizin tanıtımına, turizmine de katkı sağlamış olacaktır.

Birlik tarafından her yıl en az üç ülkede gerçekleştirilen kongrelerde eğitim ve denetim sistemleriyle  ilgili ele alınacak konular ve alınan kararlar tüm üye ülke müfettişlerine ulaştırılacak ve uygulama birliği adım adım gerçekleştirilecektir.

Birliğin etkinlikleri sadece denetimle sınırlı olmayıp doğal olarak eğitim sistemi ve işleyişini de kapsayacağından meslektaşlarımızın bu alanda da geniş bilgiye ulaşması mümkün olacaktır.

Değerli meslektaşlarımız

Sendika olarak;  Türkiye Eğitim Müfettişlerinin  mesleki anlamda uluslararası bir örgüte üye olmasının sağlanması nedeniyle çok önemli bir görev ve sorumluluk içine girdiğimizin farkındayız.

Üyeliğimizi tam ve doğru olarak yerine getirmemiz gerekmektedir. Şunu çok iyi biliyoruz ki uyum süreci önemlidir. Bu süreyi en kısa zamanda atlatıp Birliğin etkin bir üyesi olacağımıza inancımız tamdır. Çünkü meslektaşlarımıza güveniyoruz. Bu işi birlikte başaracağız.

Ülkemizde ve AB ülkeleri nezdinde saygın bir mesleğin mensupları olan Eğitim Müfettişleri için  hayal ettiğimiz  yarınlar çok güzel olacak……..

http://www.sici-inspectorates.eu/News/SICI-Member-Changes

 Yukarı Geri Ana Sayfa